Śniący

Zbiór artykułów prasowych na temat Gothica

Kiedy tylko Piranha Bytes posunęło się w pracach nad Gothikiem na tyle daleko, że było już co pokazać, w prasie niemieckiej zaczęły pojawiać się artykuły dotyczące gry i studia. Te wczesne wersje niczym nie przypominały gry, która ukazała się ostatecznie na półkach sklepowych, więc uznałem, że interesujące będzie utworzenie kompletnego przeglądu doniesień prasowych dotyczących pierwszego Gothica.

Poniżej przedstawiam wam tabelę. Jeśli znacie niemiecki, możecie czytać artykuły w oryginale (dzięki cudom współczesnej technologii zdołałem przerzucić je ze skanów do formy normalnego tekstu, dla wygody czytelników). Dla mniej obeznanych z językiem pozostają zawsze moje tłumaczenia na polski. Nie są może idealne (jeszcze), ale staram się jak mogę. O ile istnieje taka możliwośc, w każdej chwili możecie zobaczyć oryginalny skan artykułu, który czytacie, klikając w "Źródło" (otworzy się PDF, ale bez obaw - staram się by nie były one zbyt ciężkie).

Spora część tej tabeli nie mogłaby powstać bez Hallfiry'ego, który za cel obrał sobie zarchiwizowanie niemieckich magazynów o grach.


Artykuły z lutego 1999

Nazwa magazynuRodzaj artykułuOdnośnik do oryginałuOdnośnik do tłumaczenia
PC ActionnewsDEPL